WSPIERAMY

EKO
NGO

PRODUKT WARMIA MAZURY 2017

Ostróda rewitalizuje - część II

OSTRÓDA
Dworzec, Białe Koszary, ratusz – to przykłady rewitalizacji budynków w Ostródzie. Ale zmiany dotyczą też zabudowy mieszkalnej i socjalnej. Zapraszamy na drugą część opowieści o ostródzkiej rewitalizacji.

Ważną częścią strategii rewitalizacji substancji miejskiej w Ostródzie, poza miejscami i obiektami użyteczności publicznej, jest także inwestowanie w zabudowę mieszkaniową i socjalną. Przykładem rewitalizacji jest choćby niemal stuletnia kamienica przy ulicy Sowińskiego. Kolejne obiekty, które zyskały nowy blask, mieszczą się między innymi przy ulicach Olsztyńskiej, Drwęckiej i Polnej. Każdy remont w takich wiekowych obiektach przed rozpoczęciem działań i na każdym ich etapie konsultowany jest z konserwatorem zabytków.

Miasto w działaniach rewitalizacyjnych nie zapomina o mieszkalnictwie komunalnym i osobach, które z niego korzystają. Przykład – budynek przy ulicy Wąskiej. Wszystkie znajdujące się tu mieszkania to lokale komunalne. Swój dom znalazło tu kilkanaście rodzin.

Działania podejmowane w ramach rewitalizacji mają na celu nie tylko poprawę estetyki przestrzeni publicznej, ale także nadawanie lub przywracanie funkcjonalności rewitalizowanym obszarom. Jednocześnie wpływają na podniesienie jakości życia mieszkańców.